Showbiz16 Tetor 2018, 09:15

Parashikimi i Paolo Fox, shenjat që do bëjnë ”namin” këtë javë

Shkruar nga Pamfleti
Parashikimi i Paolo Fox, shenjat që do bëjnë ”namin”

Horoskopi ditor, e Premte 7 Qershor 2019

Astrologu Italian Paolo Fox ka bërë parashikimin javor 15-21 tetor 2018. Gaforrja e favorizuar nga Venusi, Shigjetari është i sunduar nga Jupiteri. Le të analizojmë shenjën e ditës së sotme sipas horoskopit të Paolo Fox. Shigjetari: shenja është shumë e pasionuar dhe ky pasion nuk është vetëm sentimental, por edhe në punë, kur ju bini në dashuri për një punë që ju bëni më mirë. Nëse dikush e ka braktisur një rrugë për një tjetër, kjo do të thotë që dikush është i gatshëm të bjerë në dashuri me një projekt të ri që mund të paraqitet nga nëntori. Ky horoskop është i bukur, sepse Shigjetari fillon të shikojë më në fund të ardhmen.

Bricjapi: Hap një javë me Saturnin në shenjë dhe kjo është një peshë e bukur, megjithatë, ju jeni të vetëdijshëm për gjërat që po ndodhin në jetën tuaj.

Mund të jeni edhe të qetë, por i kushtoni vëmendje anëtarëve të familjes dhe njerëzve të dashur. Duhen bërë kontrolle për të zgjidhur një problem të vogël fizik.

Ujori: Shpesh shenja është elektrike dhe kjo derdh mbi gjithë zemrën, një shkarkesë tensioni dhe adrenaline që deri më tani ka derdhur mbi njerëzit përreth. Ju nuk keni për të krijuar probleme. Java ka qenë shumë e rëndë, sepse ka disa situata të pazgjidhura. Kjo gjithashtu ndodh për çështjet e përditshme me diçka për të riparuar në shtëpi ose në makinë. Ndoshta ka ndonjë problem letre ose burokratik, edhe nëse janë gjëra të vogla për t’u përballur me të gjithë së bashku, është një problem. Shenja është pa frymë, sepse ka kaq shumë bezdi që të gjitha të përqëndrohen së bashku.

Peshqit: Nuk ka dëshirë të madhe për të shpjeguar emocionet. Nëse prisni një telefonatë që nuk vjen, ju mund të zemëroheni. Në dashuri, trego pak kujdes. Në punë, ju jeni të qetë edhe nëse jeni duke kryer diçka të vështirë. E keni menaxhuar punën me shpejtësi dhe nga nëntori diçka mund të ndryshojë. Përkundër kësaj, Saturni mbështet dhe mirëpret.

Çfarë thonë yjet këtë javë? Paolo Fox ka zbuluar gjithçka. Beqarët e Gaforres mund të llogarisin në tranzitin shumë të favorshëm të Venusit, gjë që na shtyn të shikojmë drejt së ardhmes. E mërkura është dita më e mirë për një qasje. Çiftet që përjetojnë disa tensione duhet të zgjidhin stresin. Nga mesi i javës gjithçka do të jetë rikuperuar.

Venusi gjithashtu i jep energji Punës, në pritje të një angazhimi mjaft të rëndë. Virgjëreshat, nga ana tjetër, duhet të kapërcejnë mosbesimin, edhe nëse ka emocione të mira për t’u shfrytëzuar. Fundjavat janë të dobishme. Qëndrueshmëria dhe rritja e pasionit për çiftet më të fundit, të cilët do të fillojnë të ecin në projektet e ardhshme. Vëmendje fizike, pak më poshtë gjatë dy muajve të fundit.

Ata që punojnë në mënyrë të pavarur ose në sferën komerciale do të duhet të kthejnë rrjedhën dhe të ndryshojnë disa situata. Më mirë të veprosh tani, para disonancës së Jupiterit. Rritja e Dashurisë për zemrat e vetmuara të Akrepit, të cilat mund të përfitojnë nga momenti edhe për takimet e fundit. Tani duhet të rimarrim dhe të kapërcejmë stresin e përjetuar në fillim të vitit. Çiftet përballen me ndryshime në punën e tyre, edhe nëse më mirë. Problemi më i madh, nga ana tjetër, ka të bëjë me investimet, ndoshta për shkak të një fature të papaguar.

Beqarët e Peshqve nuk duhet të nënvlerësojnë një histori të lindur kohët e fundit. Periudha fton për dashuri, edhe nëse aspektet pozitive dhe negative duhet të vlerësohen mirë para se të veprojnë. Çiftet mund të marrin lajme të mira, edhe pse të shtunën dhe të dielën mund të ketë një problem të vogël. Puna jep ide të reja, por veproni më mirë me kujdes, veçanërisht nëse ngjitësi është Peshorja. Përgjigjet vijnë së shpejti.

Të lindurit e Dashit do të jetojnë një moment pozitiv në Dashuri. Ata që janë ende vetëm janë më të mbyllur dhe të dyshimtë. Çiftet ende kanë diçka për të sqaruar, ndoshta për shkak të fërkimeve të vjetra dhe keqkuptimeve historike. Në vend të kësaj, puna do të fillojë së shpejti, falë një transiti pozitiv të Jupiterit që do të fillojë në nëntor.

Çiftet e Shigjetarit janë favorizuar nga Jupiteri, edhe nëse dikush mund të marrë një ultimatum nga partneri i tyre. Probleme familjare për çiftet, edhe nëse ata që ende kanë ndjenja mund të përfitojnë më së miri nga ky Qiell. Hëna në shenjë jep emocione të shtunën dhe të dielën. Në Veprim do të duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme me rezultate të mira. Stresi dhe ngjarjet e papritura nuk do të mungojnë.

Beqarët e Bricjapit mund të marrë një hap të rëndësishëm. Kalimi i Venusit është ende pozitiv dhe mund të ketë një lajm të mirë për ata që ende nuk kanë gjetur një dashuri të re. Çiftet me një situatë negative mund të kthehen më në fund.

Marrëveshje të mundshme edhe me një ish, vëmendje ndaj mërzisë me Dashin dhe Peshoren. Në Punë do të ketë ndryshime të rëndësishme. Shfrytëzoni mençurinë e Hënës të hënën dhe të martën.

Demi ka pushtuar tre yje. Planetet imponojnë një rishikim të situatave, për shkak të Venusit në kundërshtime dhe kontrasteve të mundshme që vijnë. Kujdes të enjten. Tensionet në çifte dhe midis ish-eve, edhe nëse mundësitë janë atje kah fundi i vitit. Financat janë përmirësuar, me mundësinë e të ardhurave shtesë. Ata që po përjetojnë probleme burokratike ose ligjore do të gjejnë një zgjidhje. Zemrat e vetmuara të Binjakëve duhet të jenë të durueshëm përpara se të fillojë një histori. E mërkura dhe e enjtja janë interesante. Çiftet gjejnë një bashkëpunim të caktuar, por mos e humbni kohën.

Megjithatë, java do të jetë e vështirë për ekonominë, për shkak të shpenzimeve shtesë. Agjitacion në Punë, veçanërisht për ata që janë përballur me ndryshime në fillim të vitit. Ne duhet të gjejmë një zgjidhje për problemet ekonomike përpara se Jupiteri të dalë në opozitë.

Dashuri zbret për të lindurit e Luanit, i cili duhet të vazhdojë me kujdes në rast krahasimi. Zemërimi është pranë tyre sidomos të enjten. Çiftet duhet të mësojnë të komunikojnë pa rritur tonin e tyre. Në punë nuk ka përqendrim, edhe nëse mund të organizoni projekte interesante që do të shënohen vitin e ardhshëm. Vetëm dy yje për Peshoren dhe Ujorin. Ata të lindur nga shenja e parë kanë mundësinë për të jetuar një pasion të fortë falë Marsit Pozitiv. Megjithatë, dashuritë në dispozicion nuk jetojnë me qetësi. Çiftet gjejnë harmoni, edhe nëse durimi duket se zhduket. Kujdes nga xhelozia. Gjithashtu në Punë ka situata të paqarta për të qartësuar dhe konkurse të mundshme me kolegët.

Ata të lindur nga Ujori nuk do të mund të llogarisin në Venus, gjë që komprometon gjendjen shpirtërore. Më mirë mos humbisni kohën me ata që tashmë janë të zënë. Çiftet vuajnë ndikimin negativ të planetit, edhe nëse nuk ka domosdoshmërisht një ndarje, por konflikte dhe tensione. Prej nëntorit, Puna do të jetë në gjendje të llogarisë në situata pozitive, por tani është koha për të vënë një frenim në shpenzimet dhe mendimet. Ruani qetësinë!

Horoskopi