Sport 7 Tetor 2022, 20:10

Partizani thyen tabunë në “Loro Boriçi”, të kuqtë harrojnë derbin dhe rikthehen në krye të Superiores

Partizani thyen tabunë në “Loro Boriçi”, të

Partizani ka “hedhur pas krahëve” humbjen në derbi dhe është rikthyer te fitorja. “Të kuqtë” kanë fituar me përmbysje përballë Vllaznisë në “Loro Boriçi” me rezultatin 1-2.

Skuadra e drejtuar nga Kolela pësoi golin në minutën e 39 nga Hoxhaj. “Demat” bënë disa ndryshime në formacion dhe gjetën golin e barazimiz me Da Silvën në minutën e 67, ndërsa në minutën e 86, Skuka i dha 3 pikët vendimtare Partizanit, të cilët thyen tabunë e tre viteve pa fitore në “Loro Boriçi”.

Me këtë fitore, Partizani ruan kryesimin me 15 pikë, ndërsa Vllaznia renditet në vendin e 5 me 10 pikë.