Aktualitet 5 Dhjetor 2018, 20:31

Pas grekëve, historiania Kocaqi paralajmëron serbët dhe zbulon mesazhin e rrallë të para 3 mijë vjetëve: Mos u lodhni kot

Shkruar nga Pamfleti
Pas grekëve, historiania Kocaqi paralajmëron serbët dhe zbulon

Pas grekëve, historiania Kocaqi paralajmëron serbët dhe zbulon mesazhin e rrallë të para 3 mijë vjetëve: Mos u lodhni kot me shqiptarët!

Pas paralajmërimit të fortë që iu bëri grekëve, historiania e njohur shqiptare, Elena Kocaqi, iu është kthyer me një gjuhë të ashpër edhe serbëve. Duke komentuar sërish taksën 100% që Kosova ka vënë ndaj mallrave serbe, historiania Kocaqi paralajmëron serbët të shohin punën e vetë, pasi me shqiptarët nuk do ia dalin dot.

“Branabic duhet te kete te qarte se Dardania eshte ne mbrojtjen e ushtrise se NATO dhe cenimi i saj do te thote cenim i autoritetit te NATO-s. Serbia te pranoj realitetin e te shikoj punet e shtetit te vet, se Dardania ka aty me mijera vjet.

Po ti referohemi autoreve antike qe para 3 mije vjetesh thuhej se, Dardani ishte djali me i dashur i Zeusit dhe fara e tij do rroj e mbreteroj. Keshtu qe mos u lodhni kot me Shqiptaret por shikoni punen tuaj”, shkruan historiania.

Aktualitet elena kocaqi Kosove Serbet taksa ndaj mallrave