Politike14 Nëntor 2018, 19:50

Pas largimit nga Shqipëria, shihni se ç’po bën tani Donald Lu (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Pas largimit nga Shqipëria, shihni se ç’po bën tani Donald Lu (Foto)

Donald Lu ndenji 4 vite në Tiranë dhe u njoh më shumë si ambasadori Amerikan që fliste shqip.

Por Lu u njoh edhe për faktin se për herë të parë përmendi emra të disa prej kriminelëve që kishin lidhje me qeverinë.

Donald Lu u njoh edhe për lidhjet e tij me Sorosin dhe promovimin e politikave të tij.

Pas mbarimit të mandatit në Tiranë, Donald Lu u emërua ambasador i SHBA-së në Kirgistan.

Por çfarë bën atje ambasadori Lu?

Në postimin e parë të tij, Donald Lu shihet bashkë me presidentin e Kirgistanit Sooronbay Jeenbekov duke inauguruar një fabrikë qumështi.

Politike Pas largimit nga Shqipëria shihni se ç’po bën tani Donald Lu (Foto)