Aktualitet15 Maj 2019, 21:21

PD e akuzoi si bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit, analisti publikon dokumentin e rrallë (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

PD e akuzoi si bashkëpunëtor të Sigurimit të Shtetit, analisti publikon dokumentin e rrallë (Foto)

Partia Demokratike pak ditë më parë akuzoi analistin Eduart Zaloshnja se ishte bashkëpuntor i Sigurimit të Shtëtit. Analisti iu përgjigjë menjëherë këtyre akuzave duke publikuar një dokument të autoritetit të dosjeve.

Në këtë dokument thuhej se nuk ekzistojnë të thëna që të ketë qenë ndonjëherë i survejuar apo të ketë dokumente për të në arkivat e ish-Sigurimit të Shtetit, që vërtetojnë se ka qenë bashkëpunëtor apo i favorizuar i ish-Sigurimit të Shtetit.

Sigurimit te Shtetit.

Por dokumenti bashkëngjitur i Autoritetit te Informimit mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit, tregon se unë nuk kam qene ndonjëherë as bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit dhe as i survejuar apo i favorizuar prej tij”– shkruan Zaloshnja teksa publikon dokumentin e mëposhtëm.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet