Aktualitet 7 Maj 2018, 18:59

PD-ja bashkohet me artistët kundër shëmbjes së Teatri Kombëtar. Basha dërgon Grida Dumën, Ervin Salianjin dhe Klevis Ball

Shkruar nga Pamfleti
PD-ja bashkohet me artistët kundër shëmbjes së Teatri

PD-ja bashkohet me artistët kundër shëmbjes së Teatri Kombëtar. Basha dërgon Grida Dumën, Ervin Salianjin dhe Klevis Balliun

Nje ngjarje aspak e zakonte ka ndodhur sot ne Teatrin Kombetar, ku thuajse gjithe kryesia e PD ka qene prezente ne nje mbledhje te perbashket me artistet.

Ditën e sotme deputetët e Partisë Demokratike kanë organizuar një mbledhje në ambjentet e Teatrit Kombëtar, ku të pranishëm ishin Ervin Salijanji, Grida Duma, Enkelejd Alibeaj, Klevis Balliu dhe Romeo Gurakuqi.

Kryesia e PD edhe kësaj here nëpërmjet makinacioneve të veta përdori artistët duke iu bërë propagandë kundër projektit të ri të TK, i cili ka marrë mbështetjen e 90 përqind të aktorëve por edhe arkitektëve të njohur.

Nëpërmjet keq-informimit deputetët e PD-së po përdorin disa prej artistëve që të kundërshtojnë projektin e ri.

 

Aktualitet artistët PD-ja Teatri Kombëtar