Bota11 Janar 2019, 18:50

Pedofili rrëfen vrasjen e 6-vjeçares në letrat për mikun e tij

Shkruar nga Pamfleti
Pedofili rrëfen vrasjen e 6-vjeçares në letrat për mikun e

Gery Olivia ishte prej kohësh i dyshuar për vrasjen e JonBenet Ramsey trupi i së cilës u gjet në shtëpinë e saj në vitin 1996. Në letrën dërguar shokut të tij të gjimnazit, Olivia rrëfen se e vrau aksidentalisht 6 -vjeçaren, e cila ishte dhe fituese e një konkursi bukurie.

“E lashë të rrsëshkiste dhe koka e saj u nda në dy pjesë dhe e shihja teksa vdiste. Ishte një aksident, ju lutem më besoni, ajo nuk ishte si fëmijët e tjerë shkruan ai në letër.

Në një letër tjetër, Oliva thotë: “Megjithatë, për fat të keq ajo vdiq dhe ishte faji im”.

Olivia është dukë vuajtur dënimin prej 10 vitesh për posedimin e pornografisë më të mitur. Kur ai u arrestua në vitin 201 6, policia zbuloi se ai kishte 335 foto të JonBenet duke përfshirë aty edhe foto e autopsisë së 6- vjeçares.

Kështu shoku i tij i gjimnazit , drejtoi policinw drejt akuzimi të Olivias për vrasjen e 6- vjeçares. Qetësisht ai i tha policisë se në viitn 1996 Olivia i kishte thënë se kishte lënduar një vajzë të vogël.

Investiguesit dyshojnë se edhe meshkuj të tjerë kanë gisht në vrasjes e të miturës dhe shpresojnë se miku i Olivias do t’i ndihmojnë t’i gjejë.

Policia po punon për të mbledhur informacione të reja.

Bota