Aktualitet10 Shkurt 2019, 12:16

Përdhunimi në Kavajë, drejtoresha kërkoi të transferonte 13-vjeçaren në shkollë tjetër për të fshehur ngjarjen e shë

Shkruar nga Pamfleti
Përdhunimi në Kavajë, drejtoresha kërkoi të

Përdhunimi në Kavajë, drejtoresha kërkoi të transferonte 13-vjeçaren në shkollë tjetër për të fshehur ngjarjen e shëmtuar

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon me publikime të denoncimeve të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë në Kavajë.

Sipas denoncuesit që i shkruan Berishës, drejtoresha e shkollës”Rilindja” ku mësonte vajza e mitur, kishte kërkuar ta transferonte 13-vjeçaren në një shkollë tjetër, për të fshehur ngjarjen.

Denoncimi:

Kakistokracia beri çdo gje per te fshehur ngjarjen tronditese!

-Drejtoresha Deje Qarri per te fsheur gjurmet e krimit te shemtuar kerkoi te transferoje viktimen ne nje shkolle tjeter

-Denohet perdorimi i pameshire per qellime propagandistike i familjes se viktimes nga krye, krye perdhunuesi i Vjolistanit dhe zedhenesja e tij!

Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital! sb

Pershendetje Doktor,jam nje qytetar nga kavaja dhe dua te te informoj per nje tjeter veprim te drejtoreshes se shkolles Rilindja.sipas nje informacioni te sigurte drejtoresha Deja Qarri pervecse nuk ndermori veprimet e duhura kur mori vesh ngjarjen ka tentuar qe vajzen e perdhunuar ta transferoje ne shkollen Fiqiri Kurti,ka biseduar me drejtoreshen e Fiqiri Kurtit per ta transferuar atje qe kjo ceshtje te mbyllej mirepo kjo e fundit nuk ka pranuar.Per mendimin tim pergjegjesi per kete qe ndodhi ka dhe roja i shkolles qe eshte djali tezes se Deja Qarrit.. po roja per cfare merr rrogen kur nuk di se cfare ndodh ne shkolle.. gjithashtu dua te shpreh mirenjohjen maksimale per ishdrejtoreshen e shkolles rilindja e cila nuk jeton me frida arkaxhiu,ne kohen kur ishte kjo drejtoreshe asaj nuk mund te mendohej te ndodhnin keto gjera perkundrazi ishte shkolla model kur merrnin shembull te gjitha shkollat e qytetit tim.. si cdo gje tjeter qe u shkaterrua me ardhjen e rilindjes ne pushtet u shkaterruar dhe kjo shkolle( jo muret se muret i bejne te bukura me lajle lule keta por mesimdhenia dhe figura e mesuesit) ju falenderoj qe jeni zeri cdo hallexhiu qe ja mohojne te drejten.

Mirmbrema z. Berisha,pertej fatkeqsise se madhe qe i ndodhi familjes ne Kavaje, une jam nje i afert i tyre dhe ju siguroj se deri para publikimit te videos per propagande nga Kryeministri dhe Eliza e tij jo te gjith qytetaret e dinin se cila ishte dhe e kujt ishte vajza lere ça thone qe e dinte gjith qyteti. Pas publikimit te videos e moren vesh te gjith per familjen kjo esht lehtesisht e verifikueshme dhe kjo ishte nje traume e madhe per ta.Ata pasi heshten per 6 dite me radhe dhe u sulmuan per kete heshtje nga te gjitha shkuan nepermjet nje familjari te punsuar ne shtet me garanci se nuk do ti nxirnin ne televizion.Te uroj shendet dhe te falenderoj qe me njoftimin tend i detyrove te mbahet qendrim ndaj aktit trondites dhe te mos fshihej me!

Aktualitet Berisha drehtoresha e shkolles Kavajë