Aktualitet19 Mars 2019, 07:52

Përdorini kripën, limonin dhe piperin dhe mund të shëroni këto 7 probleme pa shpenzuar asnjë lekë

Shkruar nga Pamfleti
Përdorini kripën, limonin dhe piperin dhe mund të shëroni

Përdorini kripën, limonin dhe piperin dhe mund të shëroni këto 7 probleme pa shpenzuar asnjë lekë

Kur dëgjojmë për kombinimin e kripës, limonit dhe piperit, në mendje na vjen një sallatë ose ushqim me aromë. Por sikur t’ju themi se kombinimi i të trijave mund të jetë tepër kurativ, pasi ju ndihmon të luftoni sëmundje të shumta?

Ju ftojmë të lexoni deri në fund këtë artikull, për të kuptuar problemet shëndetësore që kurohen me anë të kësaj përbërjeje…

Kripa, limoni dhe piperi, ndonëse tingëllon e çuditshme, mund t’ju ndihmojë me çështjet e mëposhtme:

-Dhimbje fyti: Merrni vetëm një lugë çaji piper të zi dhe një lugë çaji lëng limoni. Përziejeni në një gotë me ujë. Hidhini një lugë çaji kripë dhe bëni gargare 2 ose 3 herë në ditë. Do të shihni lehtësime të menjëhershme!

Dhimbje dhëmbi

Është padiskutim një përbërje që ju krijon lehtësira dhe minimizon sadopak dhimbjet.

 –Hemoragji nga hundët

 Aplikoni me pambuk pak nga ky lëng dhe vendoseni në vrimat e hundës. Kokën pozicionoje pak përpara për të parandaluar rrjedhjen e gjakut.

Për të humbur peshë

 Gjatë gjithë kohës jemi në kërkim të mënyrave për të humbur peshë në mënyrë sa më natyrale. Kjo substancë do të përshpejtojë metabolizmin tuaj.

Të përzierat

 Kombinojeni një lugë çaji piper të zi, me lëng limoni dhe përzieni me një gotë ujë. Do të ndiheni më të kthjellët dhe problemet me stomakun do të pakësohen.

– Mbingarkesa e gërshetuar

Kombinoni pjesë të barabarta të piperit të zi, kanellës, qimnonës dhe kardamomës dhe ta nuhasni përzierjen, kështu që do të filloni të teshtitni dhe hunda juaj do të lirohet.

Gurët e tëmthit

Kombinoni vajin e ullirit me pak lëng limoni dhe me pak piper të zi. Bën pastrimin e gurëve të tëmthit!

Shendeti