Sport 3 Shkurt 2023, 17:44

Përfiton 200 mln euro në sezon tek Al Nasri, Kristiano Ronaldo tregohet amator përpara portës (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Përfiton 200 mln euro në sezon tek Al Nasri, Kristiano Ronaldo

Përfiton 200 mln euro në sezon tek Al Nasri, Kristiano Ronaldo tregohet amator përpara portës (Video)

Kristiano Ronaldo ka luajtur deri tani me Al Nasri 2 ndeshje dhe sot është ndeshja e tretë për të. Ndaj Al Fateh, në sfidën e kampionatit arab jashtë fushës, Al Nasr e ka mbyllur pjesën e parë me rezultatin e barabartë 1-1. Per vendasit shënoi Kristjan Tejo, ish-futbollisti i Mançester Junajtid që ka luajtur me Kristiano Ronaldon.

Ndërkohë, për Al-Nasr, ë fundin e pjesës së parë ishte Taliska ai qk gjeti rrjetën, por shansin më të mirë perpara ketij goli e pati Ronaldo, që i vetëm me portën e dërgoi topin lart traut. Duartrokitje dhe zemër nga trajneri Garsia, mes hidhërimit të portugezit që uli kokën.

Kujtojmë që Ronaldo humbi gjysmëfinalen e Superkupës së Arabisë Saudite dhe skuadra e tij u eliminua më herët nga ky kompeticion. Ende në pritje të golit të parë të portugezit në ligën saudite.

Sport Al Nasri Kristiano Ronaldo sulmuesi portugez