Sport22 Shtator 2022, 21:46

Përfundojnë pjesët e para/ Holanda tërbon Poloninë, Turqia surprizohet në shtëpi, asnjë problem për Belgjikën, paqe në 2 sfidat e tjera

Shkruar nga Pamfleti
Përfundojnë pjesët e para/ Holanda tërbon Poloninë,

Përfundojnë pjesët e para/ Holanda tërbon Poloninë, Turqia surprizohet në shtëpi, asnjë problem për Belgjikën, paqe në 2 sfidat e tjera

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Ligës së Kombeve. Në 45 minutat e para bie në sy barazimi 2-2 i Turqisë në shtëpi me Luksemburgun.

Begjika ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Uellsin. Goli i parë erdhi pas 10 minutash lojë nga De Brojne, ndërsa i dyti u realizua nga Batshuaji në minutën e 38.

Holanda udhëheq 0-1 në Poloni. Goli i vetëm i këtyre 45 minutave të para mban firmën  e Gakpo, që “tundi rrjetën” në minutën e 14-të. Ndeshjet Kroaci-Danimarkë dhe Francë-Austri janë mbyllur me rrjeta të paprekura.

Rezultatet e pjesës së parë:

Sport Franca Holanda Liga e Kombeve Polonia Turqia