Sport 9 Dhjetor 2022, 20:51

Përfundon pjesa e parë/ Mesi krijon, Molina tund rrjetën, Argjentina në avantazh ndaj Holandës (Video)

Përfundon pjesa e parë/ Mesi krijon, Molina tund rrjetën,

Përfundon pjesa e parë e çerekfinales së dytë që u luajt ditën e sotme. Argjentina ka mundur me rezultatin minimal 0-1 Holandën.

Heroi i këtij 45 minutëshi është padyshim Lionel Mesi. “Pleshti” dha asistin e tij ë dytë personal pa e parë fare Molinën brenda zonës, duke i dhënë mundësinë sulmuesit të shënonte përballë portierit të Holandës.

Në gjysmëfinale, Argjentina do të përballet me Kroacinë. Këta të fundit eliminuan Brazilin falë 11-metërshave, pas koha e rregullt dhe shtesat u mbyllën në barazim.