Politike27 Janar 2023, 13:32

Përjashtimi i deputetëve dhe Berishës nga Kuvendi, Korreshi: Qeveri palaço, s’ia mbyllni dot gojën opozitës

Shkruar nga Pamfleti

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi e cilësuar masakër përjashtimin e Sali Berishës, BelindKëlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka nga Parlamentit.

Ndërkohë vendimi u komentua nga deputeti Saimir Korreshi i cili tha se kjo është maskaradë e

Ai tha përjashtimi i deputetëve për një periudhë 10 ditore nuk i mbyll gojën opozitës ndërsa shtoi se nga sot Kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla janë kthyer në Palaço.- Advertisement –

“Maskarada e Parlamentit shqiptar vazhdon dhe në seancën e sotme  të Sekretariatin për etikën, procedurat e votimet. Ata morën vendimin për përjashtimin e Berishës, Palokës, Këlliçit, Spaho dhe Noka për 10 ditë. Që sot e tutje Nikollës, Ramës do i drejtohemi me fjalën palaço. Palaço Rama do të vazhdojë me palaçolliqet e tij edhe pse i është shtrënguar laku. Me kartonat dhe votat që kanë sot nuk mund të bullizojnëopozitën. Që sot, është palaço parlament, palaço kryeministër dhe palaço qeveri”- tha ai.


smile

Politike #saimir korreshi Kuvendi parlament Perjashtim