Aktualitet23 Janar 2023, 17:34

Përplasen tre makina në Lezhë, dy të persona përfundojnë në spital

Shkruar nga Pamfleti
Përplasen tre makina në Lezhë, dy të persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Lezhë nga përplasja e tre automjeteve.

Njëra prej tyre është përmbysur. Sipas te dhënave 2 persona kanë mbetur te lënduar dhe janë dërguar për mjekim ne spitalin rajonal te Lezhë, ku ndodhen nën kujdesin e bluzave te bardha jashtë rrezikut për jetën.

Policia e cila ka mbërritur menjëherë ne vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve rrethanave te këtij aksidenti nga i cili është bllokuar dhe aksi i vjetër rrugor Lezhë-Milot.

Aktualitet aksident Lezhe