Aktualitet 6 Qershor 2018, 21:40

Përplasje me armë zjarri në Gjirokastër, dalin emrat e të plagosurve nga Lazarati

Shkruar nga Pamfleti
Përplasje me armë zjarri në Gjirokastër, dalin emrat e

Përplasje me armë zjarri në Gjirokastër, dalin emrat e të plagosurve nga Lazarati

Valentin Buci dhe Xhelo Gerveshi, përkatësisht 44 dhe 52 vjeç mësohet të janë emrat e të lënduarëve, të ngjarjes së ndodhur sot në mbrëmje në Gjirokastër.

Ata janë plagosur me armë zjarri gjatë një përplasje me armë zjarri para Drejtorisë së Policisë të qytetit jugor.

Dy të plagosurit kanë qenë në një pikë bastesh afër drejtorisë së policisë.

Mësohet paraprakisht se të dy personat janë konfliktuar me njëri-tjetrin, ndërkohë që të dy janë nga Lazarati.

Pritet që policia të përfundojë procesin hetimor në mënyrë që të bëhen të qarta motivet e ngjarjes.

Aktualitet