Politike 2 Shkurt 2023, 12:47

Përplasjet në Kuvend, Spiropali ironizon opozitën: U lodhët ë, e keni në moshë atë që ju drejton

Shkruar nga Pamfleti
Përplasjet në Kuvend, Spiropali ironizon opozitën: U lodhët

Ministrja Elisa Spiropali në fjalën e saj në Kuvend ka akuzuar opozitën se ka bllokuar foltoren vetëm për qëllimet e saj personale.

Ajo nuk i ka kursyer ironitë ndaj opozitës, ndërsa demokratët kanë mbajtur të bllokuar foltoren.

“Opozita e ka humbur toruan.. Kërkon shumë kohë të listohen të gjitha dramë dhe traumat e humbësve serial që tani po gjejnë shkak te manipulon dhe blerja e opozitës. Një triller manipulimesh , yrysh dallaveresh, për krijimin e një realiteti paralel që edhe nëse nuk e besojnë njeri ta përdorin vetë.

Kush flet për drejtësi sot. Mëkati fillestar i politikës, për turpin tonë të përbashkët e kanë kthyer politikën në Pazar Punë me ju nuk kemi… Përpjekja e kësaj qeverie vjen për vendosjen e standardeve. Në këtë projektligj do të përcaktohet të gjitha rregullat për mbikëqyrjen e apo edhe mbrojtjen e informacionit të klasifikuar. U lodhët ë, e keni në moshë atë që ju drejton”, tha ajo.

Politike Kuvend Spiropali