Aktualitet 4 Maj 2018, 22:19

Plagoset rëndë minatori, transportohet drejt Tiranës

Shkruar nga Pamfleti
Plagoset rëndë minatori, transportohet drejt Tiranës

Plagoset rëndë minatori, transportohet drejt Tiranës

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë ne minierën e Bulqizës, në zonën D është aksidentuar shtetasi B.V, 53 vjeç .

Nga hetimet paraprake rezulton se minatori është rrëzuar në vendin e shkarkimit të minerarit. I dëmtuari është transportuar me autoambulancë drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.

Aktualitet Bulqiza Minatori Plagosje