Aktualitet11 Prill 2019, 17:42

‘Plakat e Prillit’ pushtojnë vendin, rrebeshe shiu dhe rënie drastike temperaturash

Shkruar nga Pamfleti
‘Plakat e Prillit’ pushtojnë vendin, rrebeshe shiu dhe

‘Plakat e Prillit’ pushtojnë vendin, rrebeshe shiu dhe rënie drastike temperaturash

Ditët me diell të muajit mars i kanë lënë vendin reshjeve të shiut, muaji prill ka nisur me luhatje të temperaturave shkak i periudhës që ndryshe njihet si ‘Plakat e Prillit’.

Ditën e sotme vendi u përfshi nga reshje të shumta shiu dhe breshëri të cilat do vijojnë edhe në ditët e ardhshme.

Përveç reshjeve, gjatë këtyre ditëve është vënë re edhe një luhatje temperaturash të cilat kanë rënë me disa gradë nga ato të ditëve të mëparshme.

Aktualitet "Plakat e Prillit" reshje shiu Tiranë