Sport 8 Gusht 2018, 11:11

Presidenti Lotito: Zbulimi i Tares vlen shumë herë më shumë se Pogba!

Shkruar nga Pamfleti
Presidenti Lotito: Zbulimi i Tares vlen shumë herë më shumë

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito beson se Sergej Milinkoviç-Savic është më i vlefshëm se Paul Pogba dhe nuk ka marrë “asnjë ofertë” për 23-vjeçarin serb.

Mesfushori ka qenë i lidhur me një mori klubesh evropiane gjatë verës, me Real Madridin, Manchester Unitedin, Paris Saint-Germain, Juventusin dhe Milanin dhe të gjithë këto klube, thuhet se janë të interesuar të nënshkruajnë lojtarin.

Lotito ka miratuar një qëndrim të ashpër mbi shitjen e mundshme të 23-vjeçarit, duke këmbëngulur se ai as nuk do të shqyrtojë asnjë ofertë nën 120 milionë euro.

Duke folur për Corriere della Sera, shefi i Stadio Olimpico la të kuptohet se nuk do të ndryshojë. “Deri tani, askush nuk e ka vënë veten përpara,” pohoi Lotito.

“Asnjë ofertë zyrtare nuk ka ardhur në mua, jo nga Milanori Juve dhe sigurisht jo nga Real Madridi apo United.

“Sigurisht që nuk e shtyj ta shesë atë, por nëse më pyetni se sa ia vlen tani unë do të mbetem për ju, vitin e kaluar, më 29 gusht, hodha poshtë një ofertë prej 110 milion euro.

“Sa ishte Pogba shitur për Manchester United për? € 105 milion plus € 5 milion në shtesa? Dhe tani Milinkoviç vlen më shumë, sepse është shumë më e qartë”.

Milinkoviç-Savic është kthyer në stërvitjen e  para sezonit me Lazion dhe kohët e fundit ka theksuar se fokusi i tij është tërësisht në klubin lacial.

Sport Lazio Lotito Savic Tare