Aktualitet25 Maj 2018, 18:47

“Prit të të lexoj Skënderbeun,” Rama i përgjigjet banorit në Kuçovë: Rri, se me atë merret Elisa

Shkruar nga Pamfleti
“Prit të të lexoj Skënderbeun,” Rama i

“Prit të të lexoj Skënderbeun,” Rama i përgjigjet banorit në Kuçovë: Rri, se me atë merret Elisa

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Kuçovë për turin e llogaridhënies publike. Si gjithmonë nuk munguan as batutat me tij dhe banorëve që shprehnin shqetësimet e tyre.

Një i moshuar u ankua për aktivitetin e tij, për të cilin administrate kishte humbur certifikatën e pronës.

Gjatë fjalës së tij, ai i kërkoi kryeministrit t’i lexonte Skëndërbeun, por kreu i qeverisë ia ktheu me shaka: “Rri se me atë merret Elisa Spiropali”.

Banori: Janë shëndoshur shumë ata të administratës. prona ime është kështu kam një aktivitet me vendim gjykate e kam fituar, nuk bëhet certifikimi i pronës , se ka humbur një dokument në zyrën e regjistrimit,  ç’faj kam unë.

Rama: Mirë, që të sqarohemi…

Banori: Ja prit të të lexoj dhe Skënderbeun..

Rama: Jo, jo rri se me atë merret Elisa Spiropali

Aktualitet