Aktualitet24 Maj 2018, 08:39

Prokuroria Durrës, bastiset zyra e prokurorit që heton abuzimet dhe korrupsionin e pushtetarëve

Shkruar nga Pamfleti

Bastiset gjatë orëve të para të mëngjesit, për herë të dytë në pak kohë, zyrat e prokurorisë së qytetit të Durrësit. Pas vjedhjes së postës sekrete të prokurorisë, rreth 10 ditë më parë, këtë të enjte persona të paidentifikuar kanë grabitur dokumente në zyrën e prokurorit Afrim Shehu. Ky i fundit heton të gjithë zyrtarët që kanë probleme dhe gjithë sa lidhet me abuzimet dhe korrupsionin e pushtetarëve. Grupi hetimor ka bërë të ditur se autoret kanë hyrë nëpërmjet deres kryesore dhe me pas dyert e brendshme jane hapur nëpërmjet kartës. Krahas dosjeve dhe dokumentacioneve dyshohet të jetë vjedhur serveri qendrorë

 

 


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Nuk ka ende detaje për materialet që kanë mundur të vidhen, ndërkohë që policia ka nisur menjëherë hetimin për zbardhjen e grabitjes dhe identifikimin e autorëve. Është urdheruar që askush të mos hyjë brenda, për të evituar prishjen e mundëshme të provave në vendin e ngjarjes.

Në orët në vijim pritet të bëhet inventari për të dalë në parë se cilat janë dokumentet e grabitura. Paraprakisht po kqyren kamerat e sigurisë dhe po merren shenjat e gishterinjve për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.Personi i parë që ka knstatuar, vjedhjen ka qënë një nga punonjëset e pastrimit, që ka vënë re dëmtimin e dyerve brenda insitucionit.

Aktualitet afrim shehu bastiset zyra e prokurorit korrupsion i pushtetareve prokuroria Durres