Aktualitet 3 Prill 2018, 19:29

Protestohet në Shkup në mbështetje të diplomatit të deportuar rus

Shkruar nga Pamfleti
Protestohet në Shkup në mbështetje të diplomatit të

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para ambasadës së Rusisë në Shkup, me qëllim që të mbështesin diplomatin e deportuar nga vendi.

Kjo mbledhje (protestë) është organizuar nga partia “Maqedonia e Vetme”, e cila udhëhiqet nga Janko Baçev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

I pranishëm në këtë protestë ka qenë edhe ambasadori rus në Shkup, Oleg Scherbak, i cili falënderoi të pranishmit dhe ju bëri thirrje për protesta të qeta.

 

Aktualitet Ambasada Deportim Maqedoni Poteste Rusi