Aktualitet12 Dhjetor 2018, 19:29

Protestuesi i Astirit e humb davanë, urim para kameras për Ramën (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Protestuesi i Astirit e humb davanë, urim para kameras për Ramën

Protestuesi i Astirit e humb davanë, urim para kameras për Ramën (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pasditen e sotme në protestën e banorëve të Astirit, të cilët prej më shumë se një muaji kanë dalë në rrugë dhe nuk lejojnë shembjen e banesave të tyre. Në morinë e njerëzve që kanë dalë këto ditë në protestë, ka dhe nga ata që nuk e dinë pse kanë dalë.

Një moment pikant ka ndodhur sot, pasi një qytetar është futur mes protestuesve të Astirit dhe ka uruar kryeministrin Edi Rama, ndërsa ata kanë shpërthyer në brohoritje ‘Rama ik’.

Banorët e “Astirit” kanë vijuar protestën, pasi banesat dhe bizneset e tyre do u shemben,  pasi ndodhen në gjurmët e projektit të Unazës së Madhe

 

 

Aktualitet Rama