Aktualitet14 Prill 2018, 17:33

Provoni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani nga DHIMBJET e shpinës dhe NERVIT shiatik!

Shkruar nga Pamfleti
Provoni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani

Provoni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani nga DHIMBJET e shpinës dhe NERVIT shiatik!

Ne kemi vendosur të ju paraqesim një recetë dhe ju kurrë nuk do të vuani nga dhimbje e nervit shiatik!

RECETË PËR DHIMBJEN E SHPINËS E TË NERVIT SHIATIK

Përbërësit:

200 ml qumësht

4 thelpinj hudhër

Mënyra e përgatitjes:

Së pari, në një enë filloni të shtypni të gjitha thelpinjt e hudhrës , shtoni qumështin e vakët. Lëreni për disa minuta derisa të fillojë të valoj.

Merrni këtë ilaç një herë në ditë! Kjo do t’ju ndihmojë të kontrolloni dhimbjen dhe enjtjen e nervin shiatik pasi do ju ndihmoje anti-inflamatori, hudhra. Shtoni pak mjaltë në këtë ilaç për aromë dhe gjithashtu do të neutralizoni shijen e hudhrave! Nëse e merrni rregullisht, ju kurrë nuk do të vuani nga nervi shiatik apo dhimbja e shpinës!

Këtu janë disa nga simptomat më të zakonshme të nervit shiatik:

● Dhimbje të vazhdueshme në një faqe ose në këmbë, dhimbja ndihet rrallë në të dyja anët.

● Dhimbje që përkeqësohet kur uleni.

● Dobësi, mpirje ose vështirësi në lëvizjen e këmbës.

● Dhimbje të vazhdueshme të një natyre.

● Dhimbje që ndjehet si shpim me thikë që mund ta bëjë të vështirë qëndrimin ose ecjen.

● Dhimbje që zakonisht fillon të jetë shumë e butë, e gradualisht rritet.

Rekomandime:

Kombinoje këtë recetë me një sërë ushtrimesh për të eliminuar dhimbjen nga nervi shiatik.
Vetëm 60 sekonda në ditë do të jetë e mjaftueshme! Dhe dhimbja e shpinës dhimbja e nervit shiatik do të zhduket!

Shendeti