Sport28 Janar 2023, 17:54

Publikohen formacionet zyrtare/ Inzagi nuk i beson Asllanit, mesfushori shqiptar sërish në pankinë në ndeshjen ndaj Kremonezes

Shkruar nga Pamfleti
Publikohen formacionet zyrtare/ Inzagi nuk i beson Asllanit, mesfushori shqiptar

Publikohen formacionet zyrtare/ Inzagi nuk i beson Asllanit, mesfushori shqiptar sërish në pankinë në ndeshjen ndaj Kremonezes

Kremoneze do të presë Interin në ndeshjen e vlefshme për javën e 20 të Serisë A. Vendasit vijnë në këtë përballje pas barazimit me Bolonjën, ndërsa zikaltërit pa humbjes me Empolin në “San Siro”. Të dyja ekipet do të kërkojnë fitoren për të ndryshuar renditjen në tabelën e klasifikimit.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet e ndeshjes dhe Kristjan Asllani nuk është përzgjedhur për nga trajneri Inzagi për të qenë pjesë e 11-shes.

Edhe pse mungojnë shumë titullarë te skuadra e Interit, është parë e arsyeshme të bëhen të tjera zgjedhje. Interi synon titullin kampion këtë sezon, me pretendentët që janë të shumtë në garë.

Sport Inter Kremoneze Seria A