Kronike28 Dhjetor 2022, 13:07

Qëlloi me grusht Sali Berishën/ Gjykata e Apelit lë në qeli Gert Shehun, 31-vjeçari: Dua të iki në shtëpi, kam ilaçe për të pirë

Shkruar nga Pamfleti
Qëlloi me grusht Sali Berishën/ Gjykata e Apelit lë në qeli

Qëlloi me grusht Sali Berishën/ Gjykata e Apelit lë në qeli Gert Shehun, 31-vjeçari: Dua të iki në shtëpi, kam ilaçe për të pirë

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Gert Shehun, 30-vjeçari që goditi Sali Berishën. Seanca u zhvillua në orën 12:00, ndërsa avokatët e Shehut kishin kërkuar ndryshim të masës nga ‘arrest me burg’ në ‘arrest shtëpie’ ose shtrim i detyruar në spitalin psikiatrik, por nuk u pranua nga gjykata.

Gert Shehu mori trajtim në spitalin e Traumës pas lëndimeve që iu shkaktuan nga goditjet pasi qëlloi me grusht Berishën. Shehu nuk ka ngritur padi ndaj truprojave të Berishës. Ditën e protestës së 6 dhjetorit, kur edhe u mbajt samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, Berisha u godit me grusht në fytyrë nga Gert Shehu, 31 vjeç i cili vuante me problemet të shëndetit mendor.

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë protestës së 6 dhjetorit të cilën e kishte parashikuar prej ditësh, u godit me grusht në fytyrë nga Gert Shehu, 31 vjeç i cili vuante me problemet të shëndetit mendor.

Gjithsesi Sali Berisha bën fajtor kryeministrin Edi Ramën. Ky version, u tha edhe nga pjesëtarë të Rithemelimit dhe një pjesë të Partisë Demokratike. Ndërkohë pavarësisht paraqitjes së dokumentit nga ana e mjekut Sadik Lala, ku shfaqej se 31 vjeçari, Gert Shehu vuante nga një “Çrregullim psikotik i papërcaktuar”, Rithemelimi këmbëngul se 31 vjeçari është oficer i policisë kriminale dhe është urdhëruar për të goditur ish kryeministrin.

Kronike #burg per Gerti Shehun Gjykata e Apelit