Aktualitet 1 Qershor 2019, 07:18

Qytetet në panik, tërmeti shkund jug-lindjen e vendit, sa ballë dhe ku ishte epiqendra

Shkruar nga Pamfleti
Qytetet në panik, tërmeti shkund jug-lindjen e vendit, sa ballë

Qytet në panik, tërmeti shkund jug-lindjen e vendit, sa ballë dhe ku ishte epiqendra

Sot rreth ores 6 e 30 të mëngjesit, qyteti i Korçës dhe Ersekës janë shkundur nga 2 tërmete njëra pas tjetrës me epiqendër 12 km vijë ajrore mes Korçës dhe Ersekës. Lëkundjet ndihen akoma dhe qytetarët janë ende në panik.

Lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudë 4 ballë. Deri më tani nuk ka dëme materiale apo njerëz të lënduar. Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetin e Pogradecit.

Aktualitet