Rama reagon para Samitit të BE-së: Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare!

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë në “Twitter” para filimit të Samitit të BE-së , ka reaguar në lidhje me veton e  Bullgarisë që po mban peng hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. -Lexo edhe: Negociatat, Kim pret ambasadoren e BE: Të vijojë zbatimi i reformës në drejtësi “Në shtator gjithçka mund … Continue reading Rama reagon para Samitit të BE-së: Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare!