Bota10 Shkurt 2019, 13:24

‘Ramushi meriton respekt, ka luftuar për Kosovën’, Elvis Naçi zbulon sekretin e Haradinajt: Ka një ves të keq,

Shkruar nga Pamfleti
‘Ramushi meriton respekt, ka luftuar për Kosovën’, Elvis

'Ramushi meriton respekt, ka luftuar për Kosovën', Elvis Naçi zbulon sekretin e Haradinajt: Ka një ves të keq, nuk ka hequr dorë

Imami shqiptar, Elvis Naçi, gjatë emisionit në ‘Kosovë Show’, i pyetur nga moderatori Shpetim Desku, se cila është e mira dhe e keqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt.

Pas kësaj pyetje, Naçi hezitoi pak të përgjigjet mirëpo tha se, e mira e Haradinajt është se ka luftuar në luftë, ndërsa e keqja që nuk po e ndal bixhozin.

“E mira e Ramushit është se ai ka luftuar për Kosovën dhe meriton shumë respekt për këtë apo jo, e keqja e tij është që nuk e ka ndaluar akoma bixhozin, si Rama, qysh e ndaloi.

Dikush me thotë më të drejtë nga gjithë kjo, këto janë të mirat dhe të këqijat e politikës, por ne nuk po bëjmë analiza, thjesht këto me erdhën në mendje tani” tha Elvis Naçi

Rajoni