Sport28 Dhjetor 2018, 10:55

Reali vjedh talentin e City-t, Guardiola me “duar në kokë”

Shkruar nga Pamfleti
Reali vjedh talentin e City-t, Guardiola me “duar në kokë”

Guardiola i premton rolin e titullarit yllit të Madridit

Real Madridi ka arritur marrëveshjen me Manchester City-n për blerjen e sulmuesit spanjoll Brahim Diaz për 14 milionë sterlina, sipas mediave në Spanjë e Angli.

Ai do të firmosë një kontratë 6-vjeçare, raporton Marca, ndërsa paga e tij pritet të jetë mbi 3 milionë euro në sezon.

Shifër e frikshme për një futbollist që ende nuk ka luajtur asnjë ndeshje si titullar në kampionat, por që konsiderohet si një ndër yjet e së ardhmes në Spanjë.

City pas Sanchos humb dhe një talent tjetër.

Sport Manchester City Pep Guardiola Real Madrid