Sport 8 Shkurt 2023, 15:21

Rei Manaj mbetet me “valixhe në duar”, sulmuesi kuqezi zyrtarizon ‘divorcin’ me skuadrën e Uatfordit

Shkruar nga Pamfleti
Rei Manaj mbetet me “valixhe në duar”, sulmuesi kuqezi

Rei Manaj mbetet me “valixhe në duar”, sulmuesi kuqezi zyrtarizon ‘divorcin’ me skuadrën e Uatfordit

Futbollisti i Kombëtares kuqezi, Rei Manaj nuk është më pjesë e klubit të Uatfordit.

Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në Twitter. Ata zbuluan se kanë ndërprerë kontratën me marrëveshje.

Sulmuesi u transferua tek Uatfordi në Championship në korrikun e vitit 2022 dhe që atëherë ka regjistruar 7 paraqitje duke shënuar dhe një gol.

25-vjeçari nga Lushnja në të kaluarën ka qenë pjesë e Interit apo edhe e Barcelonës B dhe tani i duhet të gjejë sa më shpejt një skuadër të re.

Defender Kortney Hause, who is on loan from Aston Villa, has not been included in the Hornets’ squad list.

— Watford Football Club (@WatfordFC) February 8, 2023

Sport Rei Manaj sulmuesi i kombëtares shqiptare Uatford