Aktualitet10 Janar 2023, 07:09

Reshje shiu dhe dëbore në të gjithë vendin, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Shkruar nga Pamfleti
Reshje shiu dhe dëbore në të gjithë vendin, mësoni si

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu dhe stuhi në orët e para të mëngjesit dhe reshje bore në zonat malore. Pasdite do të ketë përmirësim.

Temperaturat minimale do të luhaten 0 – 5 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 5 -7°C ne veri, 11-15°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug – Përrëndim me shpejtësi 12-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 ballë në det të hapur.

Aktualitet moti