Politike 9 Qershor 2018, 19:05

Riparimi i autostradës Tiranë-Durrës, Petrit Vasili: Qeveri më të çmendur se kjo nuk gjen gjëkundi

Shkruar nga Pamfleti
Riparimi i autostradës Tiranë-Durrës, Petrit Vasili: Qeveri

Riparimi i autostradës Tiranë-Durrës, Petrit Vasili: Qeveri më të çmendur se kjo nuk gjen gjëkundi

Rruga Tiranë-Durrës ka nisur të riparohet për shkak të amortizimit. Por kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e ka quajtur këtë një çmenduri në një kohë që sezoni turistik ka nisur. N

ë një status në rrjetet sociale, Vasili thotë se qeveri më të çmendur se kjo nuk gjen gjëkundi.

Statusi i Petrit Vasilit në Facebook

“Qeveria e cmendur riparon rruget tamam kur fillon sezoni turistik.

Qeveri me te cmendur nga kjo nuk gjen gjekundi.

Nga njera ane hap sezonin turistik ane e mbane Shqiperise dhe na trashi koken duke thene kemi marre te gjitha masat per sezonin turistik.

Nga ana tjeter tani qe sezoni ka filluar fillon e riparon rruget, jua nxin jeten qytetareve dhe i krijon probleme bisnesit turistik.

Nxjerrin edhe urdher qe te kufizojne qarkullimin e mjeteve te renda per shkak te trafikut te renduar nga turizmi.

Po kaq muaj kur kishin kohe plot,kush jua mbajti doren qe t’i riparonin rruget edhe kur ngarkesa e kevizjeve dhe numri i qytetareve ishte me i paket? Tani e gjeten keta, pikerisht ne kulmin e kevizjes se njerezve, qe t’i riparojne rruget.

Jane te paafte dhe kaq”, shkruan Vasili.

Politike kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili