Showbiz16 Shkurt 2019, 08:56

Rita Ora bje pre e mashtrimit, i vjedhin një shumë të madhe parash

Shkruar nga Pamfleti

Rita Ora bje pre e mashtrimit, i vjedhin një shumë të madhe parash

Rita Orës i kanë vjedhur një shumë shumë të konsiderueshme parash.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Vjedhja ka ndodhur nga kontabilisti Andreë Munday, i cili mashtronte klientët e tij VIP, me profil të lartë. Ai merrte para nga fitimet e këngëtareve dhe personazheve të njohur.

37-vjeçari vodhi paratë e tyre ndërkohë që ishte i punësuar nga firma e kontabilitetit Blue Cube Business Ltd, tha policia.

Avokati i këngëtares shqiptare, Graham Shear, tha se një pjesë e mirë e parave që iu morën Rita Orës janë rikuperuar. Shear e konsideroi si “mjaft të turpshme” veprimet e Munday. Rita ende nuk ka reaguar në lidhje me këtë lajm.

Showbiz avokati mashtrim Rita Ora