Aktualitet28 Mars 2018, 10:02

Romeo Karaj për Nue Kalajn: Sekseri i dënuar për pengmarrje, ka shërbyer si sekser i atyre që kanë marrë peng një popull

Shkruar nga Pamfleti
Romeo Karaj për Nue Kalajn: Sekseri i dënuar për pengmarrje, ka

Prokuroria e Tiranës ka thelluar hetimet sa i takon aferës së CEZ. Prej gati dy muajsh kanë rinisur hetimet ndaj padisë që kanë bërë Kuvendi dhe juristi Romeo Kara ndaj një sërë ish-zyrtarëve të lartë, duke i akuzuar ata për shpërdorim detyre në privatizimin e OSSH, sot OSHEE, nga çekët e CEZ.

Nga këto hetime është rënë në gjurmët 7 mln eurove, duke ngjallur shpresën se Afera më korruptive CEZ të zbardhet.

“Sipas informacioneve qe une kam, Nuel Kalaj, e meriton plotesisht rolin si sekser i Berishajve. Thuhet se sekseri ka qene i denuar per pengmarrje ne France ne fillim te viteve 90. Pra, nje pengmarres i vogel, ka sherbyer si sekser i atyre qe kane marre peng nje popull, i Berishajve. Nuk thone kot, se krushqia ngjan pa behet”, shkruan juristi Karaj në një reagim pas këtij lajmi.

Aktualitet ka shërbyer si sekser i atyre që kanë marrë peng një popull Romeo Karaj për Nue Kalajn: Sekseri i dënuar për pengmarrje