Sport17 Janar 2023, 16:34

Ronaldo përballet me Mesin në shtëpinë e re të CR7, shuma e majme që do të përfitojë PSG-ja nga miqësorja e së enjtes

Shkruar nga Pamfleti
Ronaldo përballet me Mesin në shtëpinë e re të CR7,

Ronaldo përballet me Mesin në shtëpinë e re të CR7, shuma e majme që do të përfitojë PSG-ja nga miqësorja e së enjtes

Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi do të përballen sërish të enjten, pas më shumë se dy vitesh. Të dy takohen në Riad të Arabisë Saudite, shtëpia e re e CR7.

PSG-ja do të përballet në një miqësore me një përzgjedhje të lojtarëve më të mirë nga klubi për të cilin Ronaldo nuk ka bërë ende debutimin e tij, Al-Nassr dhe nga Al Hilal. Ka pasur 2 milionë kërkesa për bileta për 68 mijë vende në stadium, por që janë shitur shumë shpejt.

Kampionët e Francës do të përfitojnë 10 milionë euro, me kushtin që Mesi, Nejmar dhe Mbape të luajnë, qoftë edhe për disa minuta. Për ekipin vendas kapiten do të jetë Kristiano Ronaldo.

Sport Kristiano Ronaldo Lionel Mesi PSG