Sport 3 Janar 2023, 17:04

Ronaldo trazoi botën me transferimin tek Al Nassr, legjenda shkodrane rrëfen kujtimet si “sheik”

Shkruar nga Pamfleti
Ronaldo trazoi botën me transferimin tek Al Nassr, legjenda shkodrane

Ronaldo trazoi botën me transferimin tek Al Nassr, legjenda shkodrane rrëfen kujtimet si “sheik”

Kristiano Ronaldo ndryshoi faqen në karrierën e tij duke u transferuar tek ekipi i Al Nassr në Arabinë Saudite.

Klubi i sheikëve, që ka rrëmbyer vëmendjen e mbarë botës, nuk është i panjohur për shqiptarët, pasi dikur pjesë e këtij ekipi ka qenë legjenda shkodrane, Hysen Zmijani, madje ka arritur të shpallet edhe 2 herë kampion.

Me anë të një statusi në profilin e tij në Facebook, Zmijani kujton kohën kur ishte pjesë e Al Nassr teksa shkruan:

Disa kujtime nuk shuhen kurre Alnassr Fc .30 vite me pare, kam firmosur me Al-Nassr. Te qenit pjese e ketij klubi ka qene nje eksperience shume e bukur ne karrieren time ku ne 2 vite qe kam luajtur atje, kemi fituar 2 kampionate (1993-1994 dhe 1994-1995 ?). Me gezon te shoh kete klub duke bere tituj ne mbare boten me lojtarin e tyre me te ri Cristiano Ronaldo. Jam krenar qe kam qene pjese e ketij klubi! I uroj Cristianos dhe skuadres sukses!

Sport Al Nassr Hysen Zmijani ish-futbollisti shkodran Kristiano Ronaldo skuadra arabe sulmuesi portugez