Ekonomi17 Janar 2023, 09:53

Rriten lehtë euro dhe dollari, mësoni me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Shkruar nga Pamfleti

Sot, më 17 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108 lekë. Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.8 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.6 lekë dhe në shitje me 81.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Ekonomi kursi i këmbimit