Sport16 Qershor 2018, 21:15

“Rusi 2018”: Kroaci-Nigeri, përmbyll Grupin D

Shkruar nga Pamfleti
“Rusi 2018”: Kroaci-Nigeri, përmbyll Grupin D

“Rusi 2018”: Kroaci-Nigeri, përmbyll Grupin D

Ka nisur Kroaci-Nigeri në “Kaliningrad Stadium”. Sfida drejtohet nga arbitri brazilian Sandro Meira Ricci.

Trajneri Gernot Rohr i ka besuar entuziazmit të një grupi të rinjsh nigerianë, që kanë moshën më të re të këtij Botërori.

Kroacia niset si favorite në këtë ndeshje, por deklaratat e lojtarëve nigerianë lanë të kuptohet se djemtë e Zlatko Dalic nuk do ta kenë të lehtë.

Ndeshja e parë e këtij grupi ajo mes Argjentinës dhe Islandës u mbyll në barazim 1-1.

Sport "Rusia 2018" Grupi D Kroacia Kupa e Botës Nigeria