Sport10 Korrik 2022, 17:34

Sërish momente frike në Formula 1, Ferrari përfundon i djegur, Sainz braktis garën mes flakëve (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Sërish momente frike në Formula 1, Ferrari përfundon i djegur,

Sërish momente frike në Formula 1, Ferrari përfundon i djegur, Sainz braktis garën mes flakëve (Video)

Formula 1 zhvilloi Çmimin e Madh të Austrisë, e cila shkoi mjaft mirë për Ferrarin, duke dominuar pjesën më të madhe të saj. 

Por në xhiron e 57, piloti spanjoll i Ferarit, Karlos sainz, pati disa probleme në makinën e tij, gjë që bëri të dilte nga pista. 

Më pas makina e spanjollit filloi të merrte flakë, me pilotin që arriti të dilte në kohë dhe me ndihmën e komisarëve të pistës. 

Sainz ishte shumë pranë për të parakaluar Vershtapen për të udhëhequr të sigurt me Leklerk në dy vendet e para, por kjo ngjarje duket se i prishi festën e parakohshme të “Kokkuqes”. 

Sport çmimi i madh i Austrisë Karlos Sainz piloti spanjoll