Bota 7 Shkurt 2019, 19:11

Shokon analisti serb: Vuçiç është bir shqiptari, Daçiç nuk është serb, por një katolik nga Kosova!

Shkruar nga Pamfleti
Shokon analisti serb: Vuçiç është bir shqiptari,

Shokon analisti serb: Vuçiç është bir shqiptari, Daçiç nuk është serb, por një katolik nga Kosova!

Dejan Lucic shokon Serbinë. Ai në një TV serb (TV Srpski Kolektiv) në emisionin “Udarna Igla” ka thënë se “Aleksander Vuçiq i mbështetur nga narko-mafia serbe është shqiptar, Ivica Daçiqn se është kroat katolik i Kosovës (Janjevës), Ceda Jovancovic-cigan, kurse Vuk Drashkovic-narkoman..” trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Shkrimtari dhe analisti i njohur serb Dejan Luçiç për mediat serbe ka deshmuar se “Hashim Thaçi për të shpëtuar kokën e vetë, ju është kthyer Rusisë.. (“EKSKLUZIVNO – Dejan Lučić: Šta je Putin rekao Tačiju i zašto Tači trazi pomoć Rusije!?”)

Sipas tij “kjo u pa nga takimi i fundit me presidentit rus. Putin, përkunder asaj se Thaçi po kërkon ndihmë nga Rusia, ka kërkuar nga presidentit i Kosovës coptimin e Kosovës meqë rast do të bie poshtë edhe verdikti i Gjykatës ndërkombëtare e cila siguroi para 10 vitesh integritetin territorial të të ashtuqujturit “shtet i Kosovës”

Me korrigjimin e kufijve Kosova do të vazhdojë të funskiononte sipas rezolutës së KS të OKB-së 1244 dhe viteve të ardhshme të shnedrrohet gradualisht si pjesë autonome e Serbisë, kane shkruar mediat serbe.

Dejan Luciç nuk ndalet, ai ka shokuar mbarë Serbinë duke zbuluar Fahri Musliun se ky shqiptarë i cili si “gazetar” i RTK-së ka punuar per Sigurimin është babai i vërtetë i Aleksandër Vuçicit!. (“Dejan Lucic sokirao Srbiju: Fahri Musliju, je pravi otac Aleksandra Vucica!”) Sikur të ishe e kundërta, pse Vuçoq nuk e benë ADN-në për t’iu mbyllur gojërat për të kundërshtuar publikisht me fakte se nuk është biri i Musliut?!

Rajoni Aleksander Vuçiç analisti serb Ivica Daçiç