Sport30 Korrik 2018, 16:45

Shpërthen Schurrle: Te Borussia Dortmund nuk gjeta kurrë paqe!

Shkruar nga Pamfleti

Ish-futbollisti i Borussia Dortmund dhe tashmë blerja më e rë e Fulham, Andre Schurrle i ka treguar të gjitha për mediet angleze. Sulmuesi kampion bote me Gjermaninë në 2014 tha se te Dortmundi nuk ka gjetur kurrë paqe dhe se në Gjermani, askush nuk e donte. Madje, edhe familjen e tij e kanë keqtrajtuar shpeshherë

Schurrle tha për “SkySport”: “Fulham ka bërë të pamundurën për të më transferuar, jam ndjerë i vlerësuar. Doja të largohesha nga Gjermania për të gjetur pak qetësi dhe paqe për veten dhe familjen.”


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Sport Dortmund Fulham Premier League Schurrle