Kronike22 Janar 2023, 10:35

Shpërthim në një banesë në Laprakë, 34 vjeçarit i hedhin tritol në ballkon

Shkruar nga Pamfleti

Tritol në banesën e 34 vjeçarit në Laprakë, dëme materiale dhe thyerje xhamash

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në zonën e Laprakës në Tiranë.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth orës 00:05, në rrugën “Ndoc Martini”, në verandën e banesës së shtetasit Demir Cara, 34 vjeç. Dyshohet se është hedhur një sasi e vogël lënde plasëse, duke shkaktuar dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.

Bëhet e ditur se një kallëp 30 gramë tritol është hedhur në verandën e banesës së marrë me qira nga Demir Cara, duke shkaktuar dëme të vogla materiale, si thyerje xhamash në banesë.


smile

Kronike Laprake Tritol