Shqipëria vijon rritjen e bilancit/ 17 raste të reja me CoVid-19 në 24 orë, shkon në 933 totali i të prekurve, Durrësi dhe Tirana ‘zona të kuqe’

17 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 933.

-Lexo edhe:

77 përqind e të infektuarve ose 718 prej tyre janë shëruar.

Sipas njoftimit të ISHP-së, të infektuar të tjerë të rinj janë zbuluar në Durrës, Krujë, Tiranë.

Në 24 orët të fundit janë testuar 219 qytetarë të dyshuar, ndërsa që prej fillimit të marsit janë testuar 11,458 persona, prej të cilëve janë:

– 933 të infektuar,

– 31 viktima;

– 718 të shëruar,

– 189 të infektuar aktivë;

Në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 19 pacientë, ku vetëm 4 janë në terapi intensive.

Më pak se 15 për qind e të infektuarve kanë nevojë për trajtim spitalor.

Shpërndarja gjeografike e pacientëve aktivë deri më 16 maj është:

– Tiranë, 77 pacientë aktivë,

– Krujë, 46 pacientë aktivë,

– Shkodër, 16 pacientë aktivë,

– Kamëz, 12 pacientë aktivë,

– Durrës, 9 pacient aktiv,

– Berat, 10 pacientë aktivë,

– Fier, 5 pacientë aktivë,

– Elbasan, 2 pacientë aktivë,

– Mirditë, 1 pacient aktiv,

– Korçë, 1 pacient aktiv.whatsapp
Coronavirus
Covid-19
Albania Bota
+0 (24h)
1,137
Raste
0
+0 (24h)
33
Vdekje
0
76.69%
872
Te sheruar
0
20.4%
232
Raste Aktive
+4,662 (24h)
6,263,911
Raste
0
+202 (24h)
373,899
Vdekje
0
48.58%
2,846,713
Te sheruar
0
48.58%
3,043,299
Raste Aktive
Albania

Te rekomanduaraLajme

Lajmi Tjeter

Kerko Arkivat sipas Muajit

Kerko sipas Kategorise

Lajmi i Dites

Te infektuar ne Bote

Raste
6,263,758
+4,509 (24h)
Vdekje
373,872
+175 (24h)
Te sheruar
2,846,119
45.44%
Raste Aktive
3,043,767
48.59%