Aktualitet15 Tetor 2018, 08:54

Shuhet një nga mendjet më të shquara shqiptare, bota akademike në zi

Shkruar nga Pamfleti
Shuhet një nga mendjet më të shquara shqiptare, bota akademike

Shuhet një nga mendjet më të shquara shqiptare, bota akademike në zi

Bota akademike shqiptare është në zi, pasi ka humbur një nga personalitetet e saj më të shquara.

Pedagogu dhe njëherësh zv.rektori i Univeristetit “Luigj Guarakuqi” në Shkodër, Ilir Behrani, është ndarë nga jeta duke lënë pas kujtime tek kolegët dhe studentët. Ai ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare, pasi prej vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë.

Behrami ka mbajtur më parë postin e Dekanit në Fakultetin e Juridikut po në Shkodër.

Aktualitet akademiku ilir behrani Shkodër vdes