Sport18 Shtator 2018, 11:35

S’ka më dyshime, Milani rrogë stratosferike për drejtorin

Shkruar nga Pamfleti
S’ka më dyshime, Milani rrogë stratosferike për drejtorin

Arsenali është thuajse i sigurt për largimin e Ivan Gazidis. Milan i ka bërë në ofertë konkrete Gazidis për postin e drejtorit.

Bëhet fjalë për një ofertë stratosferike, pasi rroga e tij do të jetë afro 1 milion euro dhe përfitimet në një sezon mund të shkojë  deri në 4 milionë euro.

Gazidis është afruar tek “topçinjtë” në vitin 2008 dhe tani është gati për një ndryshim. Ishte pikërisht drejtori i ardhshëm i Milanit që zgjodhi pasardhësin e Venger në krye të skuadrës së Arsenalit.

Sport Arsenal Drejtor Milani