Aktualitet29 Prill 2019, 23:38

Sondazhi i Zaloshnjës, alarmohen minoret e opozitës

Shkruar nga Pamfleti
Sondazhi i Zaloshnjës, alarmohen minoret e opozitës

Në një publikim të analistit Eduard Zaloshnja të shpallur në emisionin ‘Real Story’ pas një sondazhi të realizuar nga stafi i tij, rezulton se nëse zgjedhjet do organizoheshin sot, PS-ja do merrte 740 mijë vota, PD-ja do fitonte 540 mijë ndërsa partitë e tjera, duke përfshirë LSI-në do arrinin 195 mijë vota. Të parët që e kundërshtuan ashpër ishtë kreu i PAA-së, Agron Duka dhe ai  i LZHK-së, Dashamir Shehi.

Sipas tyre, edhe nëse nuk merr pjesë në zgjedhet lokale të 30 qershorit,  PD dhe partitë e tjera të qëndrojnë më lart me vota dhe se ky trend do vijojë edhe në vijim.

 

Kryesore aleatet e pd Eduard Zaloshnja Sondazhi