Showbiz 3 Shkurt 2023, 22:17

Sondazhi/ Shqiptarëve nuk ju intereson më politika, Luiz Ejlli personazhi më i ndjekur

Shkruar nga Pamfleti
Sondazhi/ Shqiptarëve nuk ju intereson më politika, Luiz Ejlli

Në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arian Çani, në ABC News është bërë publik sondazhi  se çfarë kanë ndjekur më së shumti shqiptarët në ditët e fundit.

Në sondazh kanë marrë pjesë 1.500 persona dhe rezultatet janë: 62% e shqiptarëve kanë ndjekur Luizin e BBV, 21% çështja e FBI dhe vetëm 5% për 21 Janarin.

Sipas analistin Arjan Curri, kjo lidhet me sinqeritetin dhe kënaqësinë që sjell show, të kundërtën e asaj që jep politika.

Për  Artur Zhejin, kjo lidhet me standardin e jetesës.

Reality Show luiz ejlli sodazhi