Bota17 Mars 2022, 19:40

Sulmet ruse në Ukrainë, mes viktimave edhe një shtetas amerikan

Shkruar nga Pamfleti
Sulmet ruse në Ukrainë, mes viktimave edhe një shtetas amerikan

Foto Ilustruese

“Një tjetër qytetar amerikan ka mbetur i vrarë nga bombardimet ruse në Chernihiv”, kanë bërë me dije zyrtarë ukrainas dhe amerikanë.

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar rastin , ndërsa i shprehu ngushëllimet familjes, shkruan CNN.

Chernihiv ka qenë në qendër të sulmeve ruse që nga fillimi i pushtimit të Ukrainë.

Bota sulmet ruse ne ukraine