Aktualitet14 Shkurt 2019, 11:54

Sulmi me bojë, Policia e Shtetit dhe Garda  e Republikës dalin me deklaratë: Do të nisim hetimet

Shkruar nga Pamfleti
Sulmi me bojë, Policia e Shtetit dhe Garda  e Republikës dalin me

Sulmi me bojë, Policia e Shtetit dhe Garda  e Republikës dalin me deklaratë: Do të nisim hetimet

Pas sulmit me bojë të Edi Palokës ndaj kryeminsitrit Rama, Policia  e Shtetit dhe Garda e Republikës kanë dalë me deklaratë.

Ata njoftojnë se për veprimin e kryer nga shtetasi Edi Paloka do të nisin hetimet pasi ka sulmuar me një solucion të parapërgatitur para të gjithëve.

 

Njoftimi

Sot, në sallën e seancave të Kuvendit të Shqipërisë, deputeti Edi Paloka ka sulmuar me një solucion kimik të parapërgatitur Kryeministrin e Shqipërisë, z. Edi Rama.

Garda e Republikës me mbështetjen e strukturave të specializuara të Policisë së Shtetit ka nisur hetimet e menjëhershme për agresionin e kryer në sytë e të gjithëve dhe gjithashtu procedimin penal kundër shtetasit Edi Paloka.

 

Aktualitet gardra policia deklarate sulmi me boje